dodano do planera
usunięto z planera
Automatyczny defibrylator AED Rynek Myślenicki
Rynek 8/9, 32-400 Myślenice
112

Informacje dodatkowe

  • Gmina : Myślenice
open_time
24h

OPIS:

PIERWSZE DEFIBRYLATORY POWSZECHNEGO DOSTĘPU NA TERENIE POWIATU MYŚLENICKIEGO!
Dzięki aktywności Starosty Powiatu Myślenickiego Józefa Tomala oraz Kierownika Wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia Małgorzaty Bajer udało się pozyskać od Darczyńców środki, dzięki którym na terenie Powiatu Myślenickiego znajduje się obecnie 5 defibrylatorów AED. Darczyńcami dla zakupów czterech defibrylatorów są: Małopolski Bank Spółdzielczy w Wieliczce, BNP Paribas, Fabryka Narzędzi KUŹNIA S. A., INTER-ZOO, zakup jednego defibrylatora sfinansował Urząd Gminy 
w Sułkowicach. Uruchomiliśmy prawdziwy – nie tylko z nazwy system PAD (skrót od: Public Access Defibrylator), co oznacza, iż każde z zainstalowanych urządzeń jest dostępne w miejscu publicznym 24h/dobę przez 365 dni w roku, co bez wątpienia poprawi skuteczność udzielania pierwszej pomocy, a także zwiększy poczucie bezpieczeństwa naszego społeczeństwa.

Lokalizacje defibrylatorów na terenie miasta: 

Myślenice:
- skrzynka przed wejściem do Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, 
   Rynek 8/9, 32-400 Myślenice;

Dobczyce: 

Sułkowice: 

Defibrylatory są umieszczone w zielonych „kapsułach”, dodatkowo oznakowanych skrótem AED, błyskawicą w sercu oraz znakiem krzyża po prawej stronie. Tuż obok „skrzynek” znajdują się również tabliczki z ilustrowaną instrukcją jak skutecznie działać w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Wszystko po to, by ułatwić świadkowi zdarzenia jego reakcję.

Sfinansowanie przez czterech Darczyńców zakupu pierwszych 5 defibrylatorów AED, to kolejny krok w realizacji zadania pn.: „Edukacyjny program Powiatu Myślenickiego z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej”. Pierwszym, podstawowym elementem tego projektu są szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Prowadzone są one pod okiem certyfikowanego Instruktora Europejskiej i Polskiej Rady Resuscytacji przez przeszkolonych w tym zakresie uczniów. W zajęciach biorą udział młodsi koledzy Młodych Ratowników z powiatu a nawet z zagranicy oraz  osoby dorosłe np. nauczyciele.
Defibrylatory AED zainstalowane zostały w przestrzeni publicznej tak, aby w razie potrzeby i nagłych zdarzeń zagrożenia życia i zdrowia mogły służyć każdemu mieszkańcowi.

Myślenicki PAD został skonstruowany w oparciu o technologie umożliwiające pełen dostęp do defibrylatorów AED 24h/dobę przez cały rok, niezależnie od pogody. System jest odporny na wysokie i niskie temperatury, zmienną wilgotność, zapylenie, promienie UV i tzw. czynnik ludzki. Charakterystyczne, okrągłe, zielone kapsuły chroniące AED zostały wykonane ze specjalnych wysokoodpornych tworzyw syntetycznych. Producentem kapsuł jest holenderska firma Rotaid. Nieprzypadkowo wybór padł na Holendrów. W tym kraju w miejscach publicznych zlokalizowanych jest ponad 20 tys. aparatów ratujących życie.
Do Programu wybrano defibrylatory Philips HeartStart FRx, które sprawdziły się w podobnych projektach na całym świecie. Głównymi kryteriami wyboru była wysoka odporność na warunki zewnętrzne, intuicyjność obsługi i szybkość działania. Łączny czas analizy pracy serca poszkodowanego i ładowania  musi być jak najkrótszy. W przypadku wybranego sprzętu wynosi tylko 8 sekund.  Aparaty muszą umożliwiać bezpieczną defibrylację zarówno dorosłych jak i dzieci na każdej nawierzchni - także mokrej i metalowej.

Partnerzy technologiczni.
Max Harter – partner Philips Healthcare, światowego lidera w produkcji aparatury medycznej oraz dystrybutor holenderskich skrzynek chroniących AED marki ROTAID. Firma we współpracy z organizacjami pozarządowymi, sektorem publicznym i prywatnym projektuje i wdraża kompleksowe rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo sercowe oraz podtrzymujące życie.

GALERIA:

VIDEO GALERIA:

comments powered by Disqus
Kategoria
Podkategoria
Gmina